مجله منظر از سال 1387 تا 1389 به‌صورت ماهنامه و از آن پس تا کنون به‌طور منظم به‌صورت فصلنامه منتشر شده است. دراین نشریه مقالات علمی مرتبط با حوزۀ منظر به مثابه یک دیسیپلین مستقل به چاپ خواهد رسید.

مجله منظر در راستای معرفی دستاوردهای محققان ایرانی به جامعۀ علمی جهانی و همچنین معرفی آخرین دستاوردهای محققان بین‌المللی و گسترش مرزهای دانش، از سال 1394 (دورۀ 7، شمارۀ 33) اقدام به انتشار تمام متن مقالات به دو زبان فارسی و انگلیسی کرده است. این مجله توانسته است علاوه بر نمایه کردن مقالات به زبان انگلیسی و ثبت آن‌ها در پایگاه‌های استنادی معتبر جهان، با بین‌المللی کردن هیئت تحریریه و داوران، دستاوردهای محققان ایرانی و غیر ایرانی را هم به زبان فارسی و هم به زبان انگلیسی منتشر کند.

مشکلات توزیع مجلات علمی در ایران از یک سو و عادت ضعیف به خرید کتاب و مجلات علمی باعث شده تیراژ این اقلام نسبت به جمعیت کشور بسیار پایین باشد. در مقابل جوان بودن جامعه ایران و آمار بالای دانشجویان علی‌الخصوص در رشته‌های مرتبط با مجله (معماری، شهرسازی، منظر، هنر، محیط زیست، میراث فرهنگی و …) در گروه هنر و رواج اینترنت به عنوان منبع سهل‌الوصول برای دانشجویان ویژگی دیگری است که مدیریت مجله منظر را بر آن داشته تا برای افزایش ضریب نفوذ خود در میان گروه‌های تخصصی و حرفه‌ای از مرداد 1390 اقدام به انتشار کامل مجله در سایت اینترنتی خود نماید.

این کار همچنین موجب می‌گردد تا ارتباط گسترده‌تری با جهان و متخصصان بین‌المللی فراهم آید که بازتاب ثبت آن در دورة کوتاه این کار کاملاً ملموس است. جالب است که تیراژ چاپ کاغذی مجله به دلیل اشتراک مراکز عمومی و کتابخانه‌ها و بخش‌های تخصصی و حرفه‌ای کاهش نیافته است و پیش‌بینی می‌شود با افزایش شهرت مجله میل به خرید نسخه کاغذی آن نیز افزایش یابد.